Poznaj nas

Członkini Zarządu.
mgr Fizjoterapii. Terapeuta PNF
Asystentka osobista osoby z niepełnosprawnością.
tel. + 48 604 359 805

Karolina
Kaczmarek

Hanna Dobrzyńska

Członkini Zarządu.
Certyfikowany terapeuta Biofeedback.
Asystentka osobista osoby z niepełnosprawnością.
tel. + 48 881 726 710

Nasza misja

5 lat

doświadczenia

Naszą misją jest zapewnienie wsparcia dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Oferujemy pomoc w postaci asystenta ds. niepełnosprawności oraz kompleksową terapię, mającą na celu wspieranie pełnej niezależności. Podstawą naszych działań jest zapewnienie bezpłatnego wsparcia, które umożliwi przywrócenie sprawności lub podtrzymanie jej w jak najdłuższym okresie czasu na danym poziomie w przypadku chorób postępujących. Jako organizacja zapewniamy długofalowe wsparcie w postaci rehabilitacji społecznej jak również usprawnianiu psychofizycznym. Dzięki doświadczeniu zdobytym na ścieżkach kariery zawodowej upewniliśmy się w przekonaniu, że tylko wielokierunkowe wsparcie może dać pożądane i długofalowe efekty terapeutyczne. Jako organizacja działamy na terenie miasta Poznań od 2019 roku i z każdym miesiącem przybywa nam nowych podopiecznych. Możemy wzajemnie poznawać się na licznych warsztatach tematycznych przeprowadzanych w naszej siedzibie lub w czasie spotkań integracyjnych na łonie natury.

Nasi podopieczni to osoby zmagające się z neurologicznymi jednostkami chorobowymi. Udar, Stwardnienie Rozsiane, Mózgowe porażenie dziecięce ... to tylko nieliczne jednostki chorobowe które mają wpływ na całe życie naszych podopiecznych, a także na życie ich bliskich. Staramy się dostosować poziom i rodzaj wsparcia indywidualnie do potrzeb, tak, by nieść realne zmiany w ich codziennym funkcjonowaniu.

Jako OPP zbieramy 1,5% podatku, które można przekazać na naszą organizację.

[Zdjęcie przedstawia zabieg EMG Biofeedback wykonywany na grupie mięśniowej zginaczy nadgarstka w kończynie górnej. Na zdjęciu widać przymocowane elektrody do ręki pacjenta.]

Nasza wizja

Nasza wizja to zapewnienie kompleksowego wsparcia dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Dążymy do tego, aby każda osoba otrzymała indywidualną opiekę, która pozwoli jej osiągnąć niezależność. Oferujemy szeroki zakres terapii, takich jak terapia biofeedback, ćwiczenia rehabilitacyjne, szkolenia z samodzielnego życia, terapia ręki, wsparcie psychologiczne, terapia neurologopedyczna oraz zajęcia grupowe. Chcemy by osoby z niepełnosprawnościami w pełni uczestniczyły w życiu społecznym, chodziły na koncerty, wydarzenia, by mogły samodzielnie wychodzić ze swoich domów i wypełniać podstawowe obowiązki dnia codziennego. Wiemy jak ciężko jest funkcjonować w dzisiejszym świecie osobie, która posiada ograniczenia ruchowe lub intelektualne. Pracujemy cały czas nad tym by razem pokonywać wszelkie bariery.

Zdjęcie przedstawia warsztaty z lepienia pierników w Muzeum Piernika w Toruniu, w których uczestniczyli nasi podopieczni w czasie całodniowego wyjazdu. Rok 2021.

Zacznij żyć pełnią życia!
Zobacz ile możesz z nami osiągnąć!

Fundacja Krok Za Krokiem,

Śledź nas

Menu

Adres

Galla Anonima 2D/115

60-574 Poznań

Kontakt

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.